Zakończenie Czasu Pasyjnego i Wielkanoc

Zapraszamy na nasze nabożeństwa na zakończenie Czasu Pasyjnego i Święta Zmartwychwstania Pańskiego AD 2017. Nabożeństwa odbędą się w Zielonej Górze i w Nowej Soli, oraz będą połączone z Sakramentem Ołtarza.

Czytaj więcej...

500 lat Reformacji w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Zielonej Górze

Zapraszamy na obchody 500 lat reformacji w Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Zielonej Górze, które odbędą się od kwietnia do października 2017 roku, obejmując różne wydarzenia w różnych miastach, w tym także we współpracy z partnerskimi parafiami ewangelickimi w Niemczech.

Czytaj więcej...

Ewangelickie Dni Kościoła

Celem Ewangelickich Dni Kościoła jest wzmocnienie wspólnoty - przede wszystkim między luteranami z różnych regionów kraju – ale również z partnerskimi Kościołami i organizacjami. Chcemy świętować jubileusz 500 lat Reformacji w gronie jak największej liczby członków Kościołów ewangelickich, ale także z naszymi przyjaciółmi, znajomymi, sąsiadami. Będzie to okazja do prezentacji różnorodności i tożsamości Kościoła luterańskiego w Polsce jako żywego Kościoła z europejskimi korzeniami.

Czytaj więcej...

Inauguracyjne posiedzenie Synodu Diecezji

10 marca 2017 r. rozpoczęły się dwudniowe obrady Synodu Diecezji Wrocławskiej Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w Polsce. Synod zainaugurowano nabożeństwem z Sakramentem Ołtarza we wrocławskim kościele Opatrzności Bożej. Nowo wybrani członkowie synodu diecezjalnego złożyli ślubowanie.

Czytaj więcej...